PD dhe Partia e Lirisë bëhen bashkë për zgjedhjet lokale, Meta takon Berishën në selinë blu

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është takuar me kryedemokratin Sali Berisha në selinë blu.

Takimi bëhet në kuadër të zgjedhjeve vendore, për të cilat , ditët e fundit dy liderët kanë folur publikisht për të dalë me një kandidat, duke paralajmëruar një marrëveshje mes dy partive.