Rrëfimi TRONDITËS i “Doktori i Fiksit”/ REAGON ish-kolegia e tij, Kozeta Kurti

Gentjan Pjetri, i cili njihet me emrin “Doktor i Fiksit”, ka publikuar së fundmi një rrëfim që ka shkaktuar shumë polemika tek qytetarët e komunitetit të tij.

Madje disa nga kolegët e tij shprehën shqetësimin e tyre. Edhe pse Doktori konsiderohet shpesh si një nga personazhet më sarkastikë të televizionit, në këtë rrëfim ai nuk ishte veçanërisht me humor.

Sipas Kozeta Kurtit, ish-kolege e Doktorit,e cila ka reaguar edhe ajo për lajmin duke postuar në Instagram krah fotove me Gentjanin, gazetarja tha se po të kishte rrugën e saj, do ta kishte lënë në mendjen e publikut ish-doktorin.

“Pavarësisht të gjithave, unë do ta kisha ruajtur Gent Pjetrin dhe nuk do u kisha servirur shqiptarëve një imazh të ndryshëm, regresist për 1 milion arsye nga ai që ata mbajnë mend…. Për më tepër, duke qenë e bindur që do ta bëja mish për top për ca klikime të qelbura nëpër portale.

Dhe do ta bëja, edhe po të mos e kisha mik e koleg!”, shkruan ajo