Shfrytëzonte femrat për 50 euro, kush është portieri i Teutës me të shkuar kriminale që vdiq në aksident ditën e lindjes

Hektor Psatha është viktima e aksidentit të ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se ditën e sotme Psatha do të festonte ditëlindjen e tij.

Ndërkohë, 44-vjeçari nuk ka qenë i panjohur për policinë pasi ai në 2017 u arrestua për prostitucion dhe kokainë.

I njohur ndryshe si “Tori” ose “Psatha i tmerrshëm”, 44-vjeçari shfrytëzonte femra për prostitucion kundrejt 50 eurove dhe shpërndante kokainë në lokalet e zonës së Plazhit.

Ai gjithashtu ka qenë dhe portier i skuadrës Teuta për minifutboll si dhe futbollist i Kombëtares. Bëhet fjalë për futbollin e sallës dhe ekipit kombëtar të Shqipërisë.

Kujtojmë se Psatha humbi jetën mëngjesin e sotëm në aksin Tiranë-Durrës. Ai humbi drejtimin e mjetit dhe si pasojë gjeti vdekjen e menjëhershme.