Policia e Lushnjes ndjek 3 grabitës banesash, autorët braktisin makinën, por identifikohen

Parandalohet një vjedhje me armë ne nje fshat te Lushnjes.

Autoret kane mundur te largohen me një automjet me targa të falsifikuara, duke përfituar nga errësira, por u ndoqen nga policia.

Ata kane braktisët automjetin ne nje rruge qe lidh Lushnjen me Peqinin mirepo, u identifikuan dhe u shpallën në kërkim nga Policia.

Gjate operacionit “Parandalimi” u shpallën në kërkim shtetasit Renato Çala, Florenc Tatoshi dhe Bukurosh Mukja.

Pervec makines, eshte sekuestruar nga policia edhe nje sasi fishekesh