Të dehur në mesnatë dhe debat me njëri-tjetrin/ Pezullohen nga detyra tre efektivë, nis hetimi disiplinor

Tre efektivë policie janë pezulluar nga detyra me urdhër të drejtorit të përgjithshëm Tonin Vocaj.

Ky vendim ka ardhur pas ata janë gjetur mesnatën e datës 25 mars nga “Shqiponjat” në gjendje të dehur, të cilët debatonin me njëri-tjetrin.

Gjithashtu ata kanë kundërshtuar efektivët e “Shqiponjave” gjatë shoqërimit për në komisariat.

Në njoftimin për media bëhet me dije se ndaj tre efektivëve të pezulluar kanë nisur edhe hetimet nga ana e AMP.

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, Drejtues i Parë Tonin Vocaj, ka pezulluar nga detyra punonjësit e Policisë:

 

– Inspektor H. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 1;

 

– Inspektor M. S.,  me detyrë ndihmësspecialist për Hetimin e Krimeve në Komisariatin Nr. 2;

 

–  D. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 3.

 

Gjithashtu, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit, ka nisur hetimin disiplinor, si dhe është njoftuar dhe AMP pasi:

 

Më datë 25.03.2023, rreth orës 23:55, në Rrugën Bardhyl, shërbimet e Forcës së Posaçme  Shqiponja, kanë konstatuar tre shtetasit e mësipërm në gjendje të dehur, duke debatuar me njëri-tjetrin si dhe gjatë shoqërimit kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë.