Shoqërohen ne polici dy te dyshuar per dhunen brutale ndaj avokatit te Berishes

Dhuna ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, dy persona shoqërohen në

sokol mengjesi

TIRANË– Policia e Tiranës ka shoqëruar në polici dy persona lidhur me dhunimin e avokatit Sokol Mëngjesi ditën e sotme. Dy të shoqëruarit po merren në pyetje si persona që mund të kenë dijeni për ngjarjen dhe autorët. Pak më herët u raportua se avokati është futur në intubim për shkak të gjendjes së përkeqësuar shëndetësore.

Juvja, gati kontratën për Thiago Mottan: nënshkrimi në Portugali javën e ardhshme

Një kontratë trevjeçare deri në vitin 2027 është në tavolinë për ish-trajnerin e Bolognas: do të nisë një epokë të re te Juventus.

Juvja, gati kontratën për Thiago Mottan: nënshkrimi në

ITALI – Shumë pak mungon, që ardhja e Thiago Mottas në pankinën e Juventusit të zyrtarizohet. Javën e ardhshme, raporton Sky Sport, ish-trajneri i Bolognës do të nënshkruajë kontratën trevjeçare me bardhezinjtë në Lisbonë, ku aktualisht 41-vjeçari po udhëton me motorin e tij (ai gjithashtu u ndal në Barcelonë për t’i thënë lamtumirën babait dhe vëllait të tij).

Njoftimi mund të arrijë të martën: Thiago duhet të fitojë rreth 3.5 milionë euro neto në sezon plus bonuse. Të enjten e kaluar mbërriti njoftimi zyrtar për mosrinovimin e kontratës me Bolognan me pasojë lamtumirën pas një sezoni stratosferik të kryesuar me kualifikimin për në Champions League. 

Gjykata e Lezhës dënon me 118 vite burgim grupin e vrasësve me pagesë

Gjykata e Lezhës dënon me 118 vite…

Një grup vrasësish me pagesë që vepronin në zonën e Kurbinit dhe jo vetëm janë dënuar nga Gjykate e Lezhës me 118 vite burg për akuza të rënda si “Vrasje me paramendim” të kryer në bashkëpunim për interes por e mbetur në tentativë, “Vjedhje në bashkëpunim” dhe “Vrasjes e mbetur në tentativë” ndaj dy punonjësve të policisë, ngjarje kjo e ndodhur në 14 Janar 2022 në fshatin Aramenas.

Sipas dosjes hetimore Ilir Feçi, Robert Laçi dhe Ibrahim Difaj, janë implikuar në ngjarjen e rënd.ë të ndodhur në 17 Gusht 2021 në Fushë-Kuqe, ku i plagosur mbeti shoferi i kamionit, Alfred Gjoka.

Të tre personat janë paguar me 20 mijë euro për të vrarë Gjokën, por nuk mun.dën megjithëse lëshuan mbi 3 plumba drejt tij. Ndërsa në pretencën e prokurorisë ishin renditur dhe disa raste vjedhjesh të kryera në Laç nga këta të pandehur.

Ndërsa i pandehuri tjetër Shpëtim Kraja aku.zohet për vrasjen e mbetur në tentativë ndaj dy punonjësve të policisë, Lili Keri dhe Prel Rrushaj.

Për Robert Laçin, prokuroria kërkoi dënimin e tij me 3 vjet heqje lirie për akuzën e “Sigurimit të kushteve për të kryer vrasjen” e Alfred Gjokës, por gjykata vendosi ta dën.ojë atë me 28 vite burgim për akuzën e “Vrasjes me paramendim” kryer për interes mbetur në tentativë në dëm të Alfred Gjinit. Hetimet ne lidhje me rastin nisen dy vite më parë nga prokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj ne bashk.ëpunim me prokurorin e Kurbinit Bardhyl Shehu.

Dënimet për secilin prej tyre ishin: Ilirjan Feçi 30 vite burgim, Ibrahim Difaj 25 vite burgim, Robert Laçi 28 vite burgim dhe Shpë.tim Kraja 35 vite burgim.

U lirua nga Amnistia dhe u nis drejt Anglisë te familja, i riu zhduket në kufirin serbo-kroat

U lirua nga Amnistia dhe u nis…

Leo Roci, ka humbur kontaktet me familjen pre 8 ditësh, më 21 maj. 34-vjeçari kishte pak ditë që ishte liruar nga burgu pasi përfitoi nga Amnistia Penale dhe mësohet se ishte nisur drejt Britanisë së Madhe, te gruaja dhe fëmijët e tij.

Familjarët dyshojnë se mund t’i ketë ndodhur diçka e keqe nga personat me të cilët ka qenë në burg.

Momenti i fundit kur 34-vjeçari nga Dibra ka folur me fa,miljarët e tij ka qenë në kufirin serbo-kroat. Denoncimi është bërë nga daja i të riut, Astrit Doda.

Ai ka deklaruar se ka komunikuar me nipin në datën 21 maj në orën 02:30 pas mesnate d,he Leo Roci i ka thënë se ndodhej në doganë në kufirin Serbi- Kroaci, me qëllim që të shkonte në Angi për të punuar.

Pas kësaj ore, telefo,ni ka qenë i hapur, zilja binte dhe SMS-të shkonin, por nuk përgjigjej njeri.

Në datën 27 maj thirrjeve telefonike u është përgjigjur një grua që fliste serbisht. Më pas telefonin e mori një burrë që tha gjithas,htu në serbisht se punonte në doganë si agjent doganor dhe se telefonin e ka gjetur në rrugë.

Roci është larguar nga banesa për të shkuar drejt Britaynisë me datë 19 maj dhe ka udhëtuar drejt Kosovës me autobusin e linjës Durrës-Prishtinë.

Pasi ka arritur në Prishtinë nuk ka patur biletë për myë tej dhe ka fjetur në një hotel në kryeqytetin e Kosovës.

Të nesërmen më 20 maj është nisur me një taksi për në ,Serbi nga dogana Merdare. Pasi ka kaluar doganën taksia e ka çuar në autobusin që nisej për në Beograd.

Prej andej me një taksi tjetër ka shkuar në piken kufi,tare Serbi-Kroaci, ku ka kontaktuar për herë të fundit me familjarët.

Përkeqësohet gjendja e Sokol Mëngjesit, futet në intubim në spitalin e Traumës

Përkeqësohet gjendja e Sokol Mëngjesit, futet në…

Gjendja shëndetësore e avokatit Sokol Mëngjesi ka ardhur duke u përkeqësuar gjatë orëve të fundit.

Ai i është nënështruar intubimit në spitalin e Traumës, pasi rezulton se nga dhuna e ushtruar ndaj tij mëngjesin e sotëm, të ketë marrë hematoma dhe fraktura në pjesën e kokës.

Avokati Mëngjesi u dhunua nga tre persona rreth orës 08:50 pasi kishte dërguar fëmijët në shkollë në zonën e ish-bllokut. Dhunuesit ka dyshime ta kenë goditur avokatin me mjete të forta si doreza metalike, duke i shkaktuar hemorragji. Njëri nga autorët është identifikuar, ndërkohë që vijon puna për identifikimin e dy të tjerëve. Asnjëri prej tyre nuk është vënë në pranga deri më tani. Ndaj

Sokol Mëngjesi përveçse avokat është edhe pedagog në shkollën e magjistraturës dhe një njeri i angazhuar në jetën publike dhe ligjore në institucionet publike si Kuvendi apo Ministria e Drejtësisë.

Kush e bën listën e Kombëtares, trajneri apo agjentët? Rudi Vata: Sylvinho e ka personale me Uzunin

Në lidhje me listën dhe mënyrën sesi përzgjidhet lista e Kombëtares, Rudi Vata tha se trajnerët që punojnë me agjentët e futbollistëve shkojnë vetëm në nivele ordinere. Sa i takon Kombëtares, ai shtoi se nuk ka fakte për këto gjëra.“Kush e bën listën, trajneri, FSHF apo agjentët? Ka trajner që punojnë me agjentë, këta nuk bëhen të mëdhenj. Mund të bëhen trajner në nivele ordinere për një rrogë. Përderisa nuk kemi fakte, mendoj se nuk është e drejtë për këto konkuzione. Uzuni dhe Cikalleshi janë personalitete në futbollin shqiptar.Në logjikën normale nuk është e mundur. Ose je i mirë ose jo. Me ata që sot ka ekipi në dispozicion, Cikalleshi duhet të ishte ndër tre sulmuesit, pasi ka mbi shpatulla shumë përvojë. Kavajasi mund të luajë edhe disa sezone.Lista e Kombëtares dhe polemikat, Prodani në Report TV: Senatorët ndikojnë dhomat e zhveshjes! Rudi Vata: Sylvinho më befasoi me Cikalleshin, me Uzunin personalePër Uzunin e kuptoj, sepse nuk ka qenë preferencë e Sylvinhos, por habitem për Cikalleshin. Pyesni Sylvinhon.Trajneri ka diçka personale me Uzunin, nuk diskutohet. Por edhe që Uzuni është lojtar i mirë në La Liga nuk diskutohet. Të marrësh Jasir Asanin me tre gola dhe që nuk ka luajtur, kjo nuk shkon. Nuk mendoj se ka lojtar më në formë se Uzuni. Merr lojtarë nga Emiratat Arabe dhe Azia dhe jo golashënuesin e La Ligas”, tha Rudi Vata.

Dhunohet avokati i Sali Berishës, e godasin me levë në mes të Bllokut

Dhunohet avokati i Sali Berishës, e godasin me levë në mes

Avokati i Sali Berishës, Sokol Mëngjesi ka rënë pre e dhunës ditën e sotme në ish-Bllok.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:50, ku persona të paidentifikuar e kanë goditur dhe më pas janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Avokati është dërguar menjëherë në spital për dhënien e ndihmës mjekësore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Nga sa mësohet gjendja e tij shëndetësore është e stabilizuar.Policia ka nisur hetimet për të identifikuar autorët dhe për të zbuluar shkaqet.”Njoftim paraprak i Policisë së Shtetit, Sot, rreth orës 08:50, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, persona ende të paidentifikuar kanë goditur shtetasin S. M., me profesion avokat.I dëmtuari është dërguar menjëherë në spital për dhënien e ndihmës mjekësore dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.Gjendja e tij shëndetësore është e stabilizuar.Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë dhe strukturat e Policisë së Shtetit janë angazhuar për identifikimin dhe kapjen e autorëve”, njofton Policia. 

Largimi i Cikalleshit nga kombëtarja, trajneri Duro: Futbollist i jashtëzakonshëm me një kontribut të vyer për ekipin

Sulmuesi kuqezi, Sokol Cikalleshi ka njoftuar këtë të martë se rrugëtimi i tij me ekipin kombëtar të Shqipërisë ka përfunduar, ku në një postim në rrjetet sociale, ai ka shprehur mirënjohjen e tij për ato që ka arritur në fushën e blertë me kombëtaren.Për të folur lidhur me këtë dhe zhvillimet përpara nisjes së Europianit, në një lidhje direkte në Klan News me gazetarin Besard Jacaj, ishte trajneri Shpëtim Duro dhe gazetari Erion Todhe. Trajneri Duro u shpreh se i vjen keq për faktin që Cikalleshi nuk është pjesë e listës për Euro 2024 dhe se nuk e priste një vendim të tillë.Shpëtim Duro: Me thënë të drejtën më bëri përshtypje reagimi i Cikalleshit, një reagim fisnik. Një futbollist i jashtëzakonshëm që ka dhënë një kontribut të vyer për ekipin tonë, por mbi të gjitha vazhdon me atë karakter edhe si njeri. Pritej që lista e ekipit kombëtar kësaj rradhe dihej që do të ishte e vështirë për tu përpiluar për vetë faktin se si asnjëherë tjetër ka pasur një rivalitet të jashtëzakonshëm sa i përket organikës. Më ka ardhur shumë keq sa i përket Cikalleshit. Edhe për Uzunin më ka ardhur keq edhe për Baren, por ky ka qenë një futbollist që ka qenë stabël edhe vitin e fundit me përfaqësuen e Silvinjos. Nuk e prita, por këto janë vendime profesionale dhe edhe nëse do të qëndronte ndonjë lojtar tjetër jashtë listës do të kishim të njëjtat kontestime.

Zbulohet plantacioni i hashashit në një vilë luksoze në Greqi, arrestohen dy persona

Policia kishte mbledhur informacione për kultivimin e fidanëve në vilë dhe mbrëmjen e së martës nisi një operacion të koordinuar. Përveç fidanëve që u shkulën dhe u konfiskuan, autoritetet kanë vijuar edhe arrestimin e dy personave, të cilët kishin marrë vilën me qira.

GREQI – Një hapësirë ​​e projektuar posaçërisht për kultivimin e dhjetëra bimëve narkotike si dhe një hapësirë ​​e projektuar posaçërisht për një dhomë tharjeje, janë zbuluar nga autoritetet në Heraklion në një vilë luksoze në zonën e Hersonissos.

Policia kishte mbledhur informacione për kultivimin e fidanëve në vilë dhe mbrëmjen e së martës nisi një operacion të koordinuar. Përveç fidanëve që u shkulën dhe u konfiskuan, autoritetet kanë vijuar edhe arrestimin e dy personave, të cilët kishin marrë vilën me qira.

Në banesën në fjalë, por edhe në banesat e dy të arrestuarve u gjetën dhe u konfiskuan në total:• (11) kilogramë dhe (275) gram kanabis të papërpunuar• (61) bimë kanabisi, deri në një (1) metër lartësi• Pajisje teknike (llambat e ndriçimit dhe ngrohjes, ventilimi, filtri ajri, higrometër, ventilatorë)• Sasi e vogël e kokainës• Shuma e parave të gatshme prej (1.650) euro• (1) peshore precize• (3) celularë• (2) I.X.E. makina dhe dy rrota si mjete për lehtësimin e veprimtarisë së tyre të paligjshme.Hetimet paraprake po kryhen nga Drejtoria e Policisë Hersonissos, ndërsa të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorinë Penale Heraklion.

Alarm për bombë në 35 shkolla greke: Do t’ju hedhim në erë, do ketë një mal me kufoma

Alarm për bombë në 35 shkolla greke:…

Të paktën 35 shkolla të periferisë së Attikës janë alarmuar mëngjesin e sotëm pasi kanë marrë emaile paralajmëruese dhe kërcënuese për shpërthime bombash.

Në e-mailin e dërguar shkruhet midis të tjerash:

“Ne do t’ju hedhim sipër tyre dhe ju do të mbyteni derisa drita në sytë tuaj të bëhet errësirë e cila do të rritet dhe të gjithë ju do ndjeni këtë peshë mbi veten tuaj dhe do të zhyteni në errësirë. Le ta varrosim shtetin nën një mal me kufoma.

Ne do t’i kthejmë qytetet tuaja në rrënojat e Marauit . Ne do t’ju hedhim në erë siç bënë vëllezërit tanë në Paris. Ne u frymëzuam nga Abdelhamid Abaaoud, Salah, Abdellah, Isnilon Hapilon, Vëllezërit Maut dhe të gjithë të tjerët.

Ju jeni bërë nga e keqja. Vdekja ju pret me ne. Çdo Kafir do të përgjigjet para myslimanëve për ngacmimet ndaj tyre.

Do të pushtojmë redaksinë në çdo media dhe do t’u presim fytin letrave tuaja false.

Të gjithë do të jeni përgjithmonë në furrën e ferrit.

Ne e shohim përjetësinë që nga fëmijëria dhe çfarëdo që të ndodhë me trupin tonë, ne nuk do të vdesim kurrë.

Në asnjë rrethanë mos i konsideroni të vdekur ata që vriten në rrugën e Allahut.

Jo, ata janë të gjallë dhe marrin pjesën e tyre nga Zoti i tyre.

Dhe Inshallah do të vijë dita kur e vërteta do të mbizotërojë dhe ligji i dekretuar nga i Plotfuqishmi do të përhapet në tokë.

Dhe nga Dagestani në Bombei do të ketë një Kalifat në të gjithë botën”.