Hyri në Rinas 10 ditë më parë/ Detaje nga ndalimi i konkurrentit të BBVA3: Nuk e dija që isha i dënuar

44-vjeçari në vitin 2019, nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar 17 bileta turistike për në Gjermani, për të cilat nuk ka kryer pagesat përkatëse.

TIRANË- Policia ka bërë të ditur sot se Liam Osmani, i cili u bë mbrëmë pjesëe Big Brother Vip Albania 3 është ndaluar në shtëpinë e famshme.44-vjeçari raportohet se ka hyrë në Shqipëri para 10 ditësh nga Rinasi. Osmani para hetuesve, pas ekzekutimit të urdhër ndalimit, Liam Osmani ka pretenduar se ka qenë në dijeni të një denoncimi në emër të tij për mashtrim, por jo se ishte dënuar.

Sipas njoftimit të mëparshëm, Liami ishte i dënuar më 23 shkurt të 2022 me 2.6 vjet burg për veprën penale “Mashtrimi”. 44-vjeçari në vitin 2019, nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar 17 bileta turistike për në Gjermani, për të cilat nuk ka kryer pagesat përkatëse.

Napoli, scossa di magnitudo 3.4 nella zona dei Campi Flegrei

Nel capoluogo il sisma è stato avvertito soprattutto nei quartieri di Pianura e Fuorigrotta

Napoli, scossa di magnitudo 3.4 nella zona dei Campi Flegrei - foto 1
ansa

A Napoli una scossa di magnitudo 3.4 è stata registrata nella zona dei Campi Flegrei

Il sisma ha avuto luogo a una profondità di tre chilometri. Il terremoto, localizzato dalla sala operativa dell’Ingv, è stato avvertito anche nel capoluogo campano.

A Napoli il sisma è stato avvertito soprattutto nei quartieri di Pianura e Fuorigrotta e anche ai piani più bassi degli edifici. Sui social in tanti hanno manifestato la loro paura e in alcuni centri urbani, come a Pozzuoli, c’è chi è sceso in strada. Uno sciame sismico di minore intensità, sempre con epicentro i Campi Flegrei, era stato registrato anche nella serata di sabato e la magnitudo in questo caso era stata di 1.3 e 1.7.

Vodhën një biznes te Zogu i Zi dhe 6 shtëpia nëpër Tiranë, 3 të arrestuar

TIRANË- Tre persona janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi dyshohet si autor të vjedhjes së një biznesi dhe 6 banesave në Tiranë.Në pranga janë vënë, Aleksandër Ndrelalaj, 53-vjeç banues në Fushë-Krujë, Erandoi Alo, 30-vjeç dhe Glodjan Dervishi, 40-vjeç banues në Tiranë.Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 3 shtetasit, ditët e fundit, kanë kryer vjedhje të ndryshme në zonën e Tiranës.

Sipas policia 30-vjeçari Erandoi Alo, ka vjedhur një shumë parash në një biznes në sheshin “Karl Topia”, ndërsa dy shtetasit e tjerë, dyshohet se kanë vjedhur shuma parash në 6 banesa, në kohë dhe vende të ndryshme.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Berisha shpërblen Gazment Bardhin, e bën nënkryetar! Ndryshimet miratohen të martën, a do pranojë Jorida Tabaku të futet në kryesinë e Rithemelimit?

Pas bashkimit me grupin e Rithemelimit, Gazment Bardhi duket se ka marrë ‘shpërblimin’ nga Sali Berisha. Report Tv mëson se në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, do të miratohen ndryshime statutore që i hapin rrugë emërimit të Bardhit dhe Agron Gjekmarkajt si nënkryetarë të partisë. A do pranojë Jorida Tabaku të bëhet pjesë e Kryesisë së Rithemelimit?

Pas bashkimit me grupin e Rithemelimit, Gazment Bardhi duket se ka marrë ‘shpërblimin’ nga Sali Berisha, në arrest shtëpie për aferën ‘Partizani’. Të martën e 5 marsit do të mblidhet Këshilli Kombëtar i Rithemelimit, ku anëtarët pritet të miratojnë disa ndryshime statutore të cilat do t’i hapin rrugë ndryshimeve në strukturat e partisë.

Gazetarja e Report Tv, Danjela Maloku mëson se Gazment Bardhi dhe Agron Gjekmarkaj do të bëhen nënkryetarë të Rithemelimit, krahas dy nënkryetarëve të tjerë Luçiano Boçit dhe Oerd Bylykbashit. Sipas ndryshimeve që pritet të miratohen, kreu i grupit parlamentar, Bardhi, merr njëkohësisht edhe funksionin e nënkryetarit.Po ashtu të njëjtin rol do e marrë edhe Gjekmarkaj për shkak të funksionit si nënkryetar i Kuvendit. Me miratimin e këtyre ndryshimeve, Bardhi pritet të marrë edhe një zyrë në selinë e Rithemelimit.

Pas bashkimit me grupin e Rithemelimit, Gazment Bardhi duket se ka marrë ‘shpërblimin’ nga Sali Berisha, në arrest shtëpie për aferën ‘Partizani’. Të martën e 5 marsit do të mblidhet Këshilli Kombëtar i Rithemelimit, ku anëtarët pritet të miratojnë disa ndryshime statutore të cilat do t’i hapin rrugë ndryshimeve në strukturat e partisë.

Policia ndalon në aeroport Ermal Mamaqin dhe Amarda Toskën

Policia ndalon në aeroport Ermal Mamaqin dhe Amarda Toskën

Aktori Ermal Mamaqi, së fundmi ka rrëfyer ngjarjen më të frikshme që i ka ndodhur bashkëshortes së tij, Amarda Toska, dhe fëmijëve të tyre teksa ktheheshin nga Zvicra për në Tiranë.

Aktori i ftuar në emisionin “Glamour Zone” në “Ora News”, u shpreh se Amin së bashku me fëmijët i ka ndaluar policia në aeroport dhe i ka mbajtur për tre orë.

Shkak për ndalimin e Amit është bërë një pistoletë lodër. Aktori ka zbuluar se i lanë të lirë, por morëm 1200 franga gjobë, sepse nuk lejohet që në aeroport të kesh asgjë që ngjan me armë, edhe nëse ato janë lodra.Ester Bylyku: Cili ka qenë momenti më i vështirë që ke kaluar me djalin tënd, Joelin, gjatë xhirimeve të filmit “2 Gisht Mjalt”?Ermal Mamaqi: Gjatë xhirimeve nuk kemi pasur, por mund të them një pas xhirimeve. Në film kemi përdorur një pistoletë lodër, që duket si e vërtetë. Joeli më kërkoi ta merrte me vete kur po kthehej në Shqipëri, dhe e lejova.Në aeroport ia gjejnë, dhe kanë ndaluar Amin së bashku me dy fëmijët. I kanë mbajtur 3 orë duke i pyetur dhe duke u sqaruar. Si përfundim, i lanë të lirë, por morëm 1200 franga gjobë, sepse nuk lejohet që në aeroport të kesh asgjë që ngjan me armë, edhe nëse ato janë lodra

Silvinjo do e kete te veshtire me zgjedhjen e lojtareve rrefehet ish sulmuesi i kombetares muci do te shitet edhe me shume ja cfare i duhet brojes

Alban Bushi është prej vitesh pjesë e futbollit në Shqipëri. Si lojtar fillimisht dhe pastaj në rolin e drejtuesit. Aktualisht trajner i Shpresave, ish-sulmuesi i njohur i Kombëtares “zbërthehet” në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”. Nga lëvizja e bujshme e Muçit, huazimi i Brojës dhe “shpërthimi” i Manajt, Bushi komenton edhe ngjarjet që kanë ndodhur me “futbollistët e tij” siç ishte debutimi i Medon Berishës te Leçe në Serinë A, rinovimi i Adrian Bajramit me Benfikën, por shpjegon edhe pse në këtë edicion Kombëtarja U-21 ka pak prurje nga kampionati vendës.

Bushi ka qënë pjesë e Tiranës si lojtar dhe nuk mund të rrijë pa dhënë një mendim për kampionatin e këtij sezoni dhe shanset për t’u shpallur kampion. Në fund, golashënuesi i 14 golave me Shqipërinë, vihet përballë disa zgjedhjeve të vështira.

Aplikoi për pasaportë me të dhëna të rreme, e pëson 21-vjeçari në Fier

Aplikoi për pasaportë me të dhëna të rreme, e

Policia e Fierit ka nisur hetimet për një 21-vjeçar me iniciale E.R.

Sipas uniformave blu 21-vjeçari ka aplikuar për pasaportë biometrike, duke përdorur materiale të rreme. Për rrjedhojë Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare referuan materialet në Prokurori, për shtetasin E. R., 21 vjeç.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare referuan materialet në Prokurori, për shtetasin E. R., 21 vjeç, banues në Fier, pasi ka aplikuar për pasaportë biometrike, duke përdorur të dhëna të rreme”, njofton Policia.

Gjithashtu Policia e Fierit ka shpallur në kërkim një 43-vjeçar me iniciale I.R, banues në fshatin Drizë, pasi dyshohet se i ka vjedhur valixhen me sende personale, një 34-vjeçareje.“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier shpallën në kërkim shtetasin I. R., 43 vjeç, banues në fshatin Drizë, pasi dyshohet se i ka vjedhur valixhen me sende personale, një 34-vjeçareje.”, njoftoi Policia më herët.

Prapaskenat/ S*ks në sy të banorëve, çfarë ndodhi mes Ilnisës dhe Meritonit në Big Brother

Prapaskenat/ S*ks në sy të banorëve, çfarë ndodhi mes

Personazhet e “Big Brother” kanë krijuar tashmë lojën e tyre, duke prodhuar situata të ndryshme brenda shtëpisë. Ndonëse transmetohet 24 orë, të shumta janë ndodhitë që edhe i shpëtojnë syrit të publikut.

Megjithatë, është e pashmangshme që të tilla detaje mos të vihen re në rrjetet sociale. Pak ditë më parë, në rrjet ka qarkulluar një video, ku duket se situata në shtrat, është më e nxehtë se zakonisht mes Ilnisës dhe Meritonit.

Kaq ka mjaftuar që të përflitet se në fakt, poshtë çarçafëve, dyshja ka kryer edhe marrëdhënie seksuale. Megjithatë, nga pamjet pak dallohet, duke qenë se çifti kishte preferuar që të mbulohej i gjithi. Kjo situatë nuk ka shpëtuar pa u vënë re nga banorët e tjerë të shtëpisë. Kanë qenë Egla, Albi dhe Juli të cilët e kanë komentuar me njëri-tjetrin këtë situatë. Juli ka hedhur dyshimet se çifti po kryejnë marrëdhënie seksuale.

Egla e revoltuar i është përgjigjur se nuk e beson një gjë të tillë, pasi është shumë e shëmtuar që të ndodhë brenda BBV. Juli ka vazhduar duke i kujtuar banorëve pyetjen që i ka bërë pak më parë Meritonit nëse do kryente marrëdhënie për të shkuar në finale. Në pamjet e publikuara, çifti është poshtë jorganit, teksa është Ilnisa që i drejtohet Meritonit me fjalët: “Do flemë gjumë tani? Ma premton? Më puth? A më do?”

Çifti i “Big Brother Vip”, Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli janë treguar të papërmbajtshëm para kamerave edhe pak kohë më parë, duke treguar se nuk kanë tabu. Moderatori e ka prekur gazetaren te të pasmet, teksa të dy qëndronin në dhomën e gjumit duke biseduar. Meriton Mjekiqi shihet teksa i kap të pasmet Ilnisës dhe e puth e përkëdhel pa u shqetësuar për praninë e kamerave. Ndërsa në momentin që u shtrinë në krevat, dyshja u mbuluan me çarçaf dhe shkëmbyen puthje

Larg nga unë, t’i nuk ke limite”, i drejtohet Ilnisa në një moment, më pas i kërkon: “Shko më merr një kos frutash, dua të ha një gjë të ëmbël. (Qesh)”. Deri më tani, asnjë video nuk është transmetuar për publikun në netët e spektaklit, duke lënë gjithçka në enigmë. Por më herët, Ilnisa është pyetur rreth idesë që ajo kishte për marrëdhëniet seksuale brenda shtëpisë.“Big Brother” organizoi një lojë ku banorët do t’i bënin njërit-tjetrit. Por, duket se disa nga konkurrentët e kanë përdorur këtë gjë për t’u hakmarrë ndaj banorëve të tjerë dhe kanë bërë pyetje provokative. Një nga këto pyetje ishte për Ilnisën. Moderatores iu bë pyetja nëse do të bënte seks për të shkuar në finalen e këtij edicioni. Ndërsa Ilnisa refuzoi përgjigjen dhe tha se është një pyetje skandaloze.

Refuzoj në mënyrë kategorike të përgjigjem për llojin dhe nivelin e pyetjes. Mendoja se në këto momente pyetjet do të ishin… Është skandaloze dhe e mjerë situata ku jemi këtu bashkë dhe është e mjerë mënyra se si mendoni”, tha Ilnisa. Një tjetër episod, i pakëndshëm që nuk është transmetuar është pikërisht dhe një përplasje, që ka çuar në përballje fizike mes dy femrave. Dy banoret, Heidi Baci dhe Roza Lati, patën një përplasje të ashpër gjatë këtyre ditëve në “Big Brother VIP Albania 3”.Duket se kjo përplasje nga ana e moderatores ka eskaluar, duke shkaktuar dhunë fizike, kjo është parë në një video në rrjetin “TikTok”, video e cila nuk ishte transmetuar gjatë “prime”-t të kaluar. Gjatë një bisede mes Artës, Rike Roçit, Ledjonës dhe Eglës për debatin që patën dy banoret, Arta është shprehur se i ka parë shenja në dorë Heidit.

Ishin shumë të tensionuara, unë thashë se çfarë po ndodhte edhe pak… ( duke nënkuptuar përleshje fizike) Bëra mirë që ndërhyra”, u shpreh Arta.Sipas Rikes e Artës, debati agravoi në atë pikë ku banorët janë detyruar të ndërhyjnë. “U prekën me dorë nga thonjtë”, është shprehur Rike, derisa Arta tha se bënë mirë që ndërhynë. Një moment tjetër viral është gjatë spektaklit kur Roza shkon pranë Albit duke i thënë: “Shyqyr që nuk nxorën atë pjesën”.Reagim të menjëhershëm ka pasur nga produksioni, të cilët e kanë ndaluar mikrofonin e Rozës dhe Albit. Mesa duket, moderatorja ka qenë e vetëdijshme që e ka prekur Heidin, por nuk ka dashur të ekzagjerohet. Duket se ky konflikt, që mund të çonte në përjashtimin e Rozës, është vendosur që të mbahet i fshehtë nga produksioni, duke preferuar që gjithçka të kalohej pa u vënë re. megjithatë, në “Tik-Tok”, video është publikuar, ku mes dy vajzave duket që ka më shumë sesa një debat me tone të larta.

Një tjetër përplasje e ashpër mes banorëve, ka qenë edhe ajo e Meritonit dhe Fatjonit. Dy djemtë, prej disa ditësh nuk kanë një raport të mirë me njëri-tjetrin dhe duket se një debat i thjeshtë mes tyre, teksa ishin brenda në pishinë, u shndërrua në një sherr me tone të larta. Megjithatë, ndërhyrja e banorëve të tjerë, ka bërë që të shmanget një përplasje fizike mes tyre.Megjithatë, gjatë debatit, kamerat janë larguar nga protagonistët, duke mos dashur që të regjistrojë një përplasje fizike. Megjithatë, si Fatjoni ashtu edhe Meritoni, janë tërhequr pasi kanë ndërhyrë banorët e tjerë. Shpesh në shtëpinë e “Big Brother”, ndodhin situata që kamera përpiqet t’i shmang, duke mos dashur të paraqesë për publikun një anë tjetër të personazheve që janë pjesë e lojës.

Kryesisht debatet, sherret me ofendime, apo porositë që merren te dhoma e rrëfimit, kalojnë në heshtje nga produksioni, ndonëse banorët i përmendin, duke nxjerrë në dritë detaje, që publiku nuk i sheh, apo nuk i di./

Ura e Kukësit drejt përfundimit

FOTOLAJM/ Ura e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit me gjatësi 310 metra, pjesë e munguar e Rrugës së Kombit. 

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se 45 vite që mban “mbi supe” me mijëra mjete përgjatë viteve.Një foto të saj e ka ndarë kryeministri Edi Rama këtë mbrëmje në facebook. “LIVE nga Kukësi”, shkruan Rama.Ura e Madhe e Kukësit bashkon brigjet e Drinit në Rrugën e Kombit dhe është me gjatësi 310 metra.

Firenze, 59enne si barrica in casa e uccide la madre: arrestato

La donna è stata strangolata dal figlio al culmine di una violenta lite avvenuta nel pomeriggio. L’uomo è un paziente seguito dai servizi di salute mentale della Asl

A Firenze un 59enne è stato arrestato per l’omicidio della madre 85enne. L’uomo si era barricato nel loro appartamento in via Santa Lucia, nel quale la polizia ha dovuto fare irruzione. La donna è stata strangolata dal figlio al culmine di una violenta lite avvenuta nel pomeriggio. Il 59enne è un paziente seguito dai servizi di salute mentale della Asl.

L’uomo aveva iniziato a dare in escandescenze già nel pomeriggio, spingendo all’intervento un suo zio. Quest’ultimo è stato aggredito con un pugno e qualcuno ha chiamato l’ambulanza, forse i vicini. I soccorritori non sono però riusciti a entrare nell’abitazione perché il 59enne ci si era barricato. Si è quindi reso necessario l’intervento di vigili del fuoco e polizia, che hanno fatto irruzione in casa e scoperto il corpo dell’anziana.